Hakkımda

1987 yılında Karabük ilinin Yenice ilçesinde doğdum. Aynı ilçede bulunan Yortanpazarı ilköğretim okulu ve Sarayköy ilköğretim okulunda ilköğretimimi tamamladım. Orta öğretimimi 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesinde bitirdim. Lisansta Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliğini üçüncülük ile bitirdim. Yine yüksek lisansı Gebze Yüksek Teknoloki Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliğinde yaptım.

Bir yıl kadar yarı zamanlı olarak Tübitak C Tech Bilişimde yazılım geliştiricisi olarak çalıştım. Daha sonra 2 seneye yakın Adam Ar-Ge ‘de gömülü yazılım mühendisliği yaptım. Hemen ardından Ardıç Teknoloji’de kıdemli yazılım mühendisi olarak 4 sene çalıştım. Şu anda Huawei’de yazılım mühendisi olarak çalışmaktayım.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Meslek hayatımda linux sistemleriyle ilgilenmekten hoşlanırım. Üniversitede başlayan linux serüveni hala daha devam ediyor ve edecekte. Özellikle bir bilgisayar mühendisi iseniz Linux öğrenmenizi ve yazılımlarınızı Linux üzerinde yazmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bu siteyide bir yazılımcının artık internetsiz günü olmayacağını bildiğim ve karşılaştığım problemleri bir başkasıda karşılaşırsa çabuk çözsün diye açtım. Aynı zamanda internette türkçe dökuman çok az olduğu için bilgi birikimi artsın diye türkçe yazıyorum.

Bana ulaşmak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz. Site ile ilgili görüş veya öneri bildirmek isterseniz ziyaretci defteri sayfasını kullanabilirsiniz.

2 üzerine düşünceler “Hakkımda

 1. Kerim

  Merhaba Adil bey,

  Siteniz çok faydalı olmuş. Çok güzel bir fikir. Tebrik ederim!
  Bağlantılarda Adilhost.Net gördüm, tıklanınca default Apache2 sayfası açılıyor. Sizin yönetiminizdeyse haber vereyim dedim.

  Bu yorumu rapor et

 2. Adil Karaöz Yazının Yazarı

  Merhaba Kerim bey,

  Evet benim yönetimimde ama şu anda orası boş duruyor hiç bakmıyorum. Çok yakında belki bağlantılardan bile kaldırırım.

  Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

  Bu yorumu rapor et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*